Botox – zabieg, który wymazuje zmarszczki mimiczne

Botox – zabieg, który wymazuje zmarszczki mimiczne

Widoczne na twarzy zmarszczki mimiczne można usuwać. W tym celu polecane są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.

Mimika twarzy w połączeniu z procesami starzeniowymi skóry daje efekt w postaci zmarszczek mimicznych. To zmarszczki, które widoczne są w miejscach, gdzie skóra ulega zagięciom, na przykład na czole, przy oczach albo przy ustach. Gdy zauważasz je na swojej skórze, sprawdź zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową, na przykład botox w Slow Age Rzeszów.

Toksyna botulinowa – co to jest?

Jad kiełbasiany to toksyna wytwarzana przez bakterie rozwijające się głównie w ziemi oraz w zepsutych produktach mięsnych. Powoduje ona zablokowanie przewodnictwa impulsów nerwowych, co prowadzi do zaburzenia pracy mięśni. Przez badaczy toksyna botulinowa, ponieważ tak również jest ona określana, uznawana jest za najsilniejszą i najbardziej niebezpieczną toksynę. Ze względu na swoje właściwości toksyna botulinowa od dawna była przedmiotem intensywnych badań. W XX wieku stała się ona bardzo popularna jako sposób na leczenie dolegliwości związanych z mięśniami, między innymi zeza, skurczów czy nadmiernej spastyczności mięśni. Teraz stosowna jest również w medycynie estetycznej. 

Redukcja zmarszczek z użyciem botoksu

Za pomocą botoksu można zlikwidować zmarszczki mimiczne. To obecnie najskuteczniejszy sposób na to, aby je zredukować. Wynika to z faktu działania toksyny botulinowej, która oddziałuje wtedy na tkankę mięśniową, czyli na obszar, w którym dochodzi do powstania zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w zmarszczkę powoduje rozluźnienie tkanki mięśniowej, ponieważ botoks blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe. W rezultacie skóra staje się gładsza, wygląda na wypoczętą, zrelaksowaną.  Warto przy tym zaznaczyć, że taki efekt jest całkowicie bezpieczny, ponieważ botoks jest umieszczany tylko punktowo i w bardzo małych ilościach. Wobec tego botox nie powoduje ryzyka pojawienia się poważnych skutków ubocznych.

Z użyciem botoksu można zredukować:

 • zmarszczki pomiędzy brwiami – zmarszczki lwie
 • zmarszczki poprzeczne na czole
 • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki i inne zmarszczki przy oczach
 • zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza oraz zmarszczek marionetki
 • zmarszczki poprzeczne na brodzie
 • zmarszczki poprzeczne w obrębie szyi

Jak przebieg zabieg z użyciem botoksu?

Zabieg przeprowadzany jest po wstępnej konsultacji z pacjentem. W trakcie niej specjalista przeprowadza wywiad, a także wyklucza przeciwwskazania do zabiegu. Następnie przechodzi się do wykonania zabiegu. Botoks w postaci specjalnego preparatu jest umieszczany w strzykawce, a następnie specjalista wstrzykuje go w oznaczone punkty na twarzy, w których znajdują się zmarszczki mimiczne. Ze względu na fakt, że zabieg nie jest bolesny, nie jest konieczne stosowani znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się obrzęk, zaczerwienienie skóry, ale zanikają one po paru dniach.

Jakie są efekty zabiegu z użyciem botoksu?

Zabieg pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w redukcji zmarszczek mimicznych. Za jego pomocą można pozbyć się ich szybko i na długo – to zatem najlepsza alternatywa dla kosmetyków, które tak naprawdę nie zapewniają dobrych efektów w przypadku zmarszczek pochodzenia mimicznego. Rezultaty procedury nie są widoczne od razu. Pierwsze zmiany w wyglądzie twarzy widoczne są po około 2-3 dniach. Pełen efekt można zobaczyć po około 2 tygodniach, ale u niektórych pacjentów pojawia się on wcześniej. Warto wskazać, że zabieg pozwala na utrzymanie rezultatów na około 3-6 miesięcy, co zależne jest od kondycji skóry, głębokości zmarszczek mimicznych oraz innych cech indywidualnych. Gdy efekt zaczyna zanikać, wtedy botox może być przeprowadzony ponownie.

3 myśli w temacie “Botox – zabieg, który wymazuje zmarszczki mimiczne

 1. Mam takie dwa problemy,pierwszy czy w wieku 33 lat powinnam zrobić botoks? Mam baby face,ale jak się uśmiechnę to jednak malutkie zmarszczki się pojawiają koło oczy. Jeśli już zrobię,to czy po paru MSC nie będzie gorzej? Czy jak zacznę to muszę go robić systematycznie? Kolejny problem to tzw druga broda,nie chcę nici,czy są inne zabiegi które pomogą się pozbyć tego grubego drugiego podbródka? (Ćwiczenia wykonuje ale mało pomagają,wydaje mi się że mam to dziedzicznie).

 2. Co do podbródka, to na Twoim miejscu bym się zorientowała w temacie mezoterapii igłowej że środkiem rozpuszczającym tłuszcz i ujędrniającym skórę- trzeba zrobić tego kilka zabiegów, ja stosuję na uda i widzę, że cellulit znikł i ten rejon się zagęścił.

 3. Wszedzie mowia zeby zaczac botox ZANIM będziesz miec zmarszczki – zeby sie nigdy nie pojawiły….. zaluje ze nie zaczęłam jak mialam trzydzieci pare lat…

  Aktualnie stosuję regularnie i nie tworzą sie nowe zmarszczki. Ale wiem,ze powinnam zacząć wczesniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 61 = 64

Powrót do góry