Chcesz mieć gładką skórę na wakacje? Zacznij depilację laserową teraz!

Chcesz mieć gładką skórę na wakacje? Zacznij depilację laserową teraz!

Zabiegi laserowe służą do trwałego usuwania owłosienia. Gdy chcesz cieszyć się gładką skórą na wakacjach, umów się na zabieg już dzisiaj!

Niechciane włoski mogą być usuwane na wiele sposobów. Najprostszą metodą jest golenie, ale do dyspozycji są też inne metody: woskowanie, korzystanie z pasty cukrowej, stosowanie kremów rozpuszczających włoski, używanie depilatora mechanicznego albo IPL. Gdy jednak celem jest trwale pozbycie się niechcianych włosków, warto pomyśleć o depilacji laserowej. 

Na czym polega zabieg laserowej depilacji?

Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dbaniu o urodę. Za ich pomocą można nie tylko likwidować niedoskonałości skóry, lecz też usuwać owłosienie z praktycznie całego ciała. Depilacja laserowa to zabieg polegający na zastosowaniu specjalnego urządzenia laserowego, które emituje światło lasera o określonych parametrach. Powoduje ono uszkodzenie struktury mieszka włosowego, dlatego zapobiega wtedy odrostowi włoska. Proces, podczas którego dochodzi do likwidacji owłosienia, określany jest jako fototermoliza selektywna.

Jakie partie ciała można wydepilować laserem?

Depilacja laserowa ma tak naprawdę uniwersalne zastosowanie u może być ona stosowana w przypadku owłosienia zlokalizowanego w różnych miejscach ciała – nogi, pachwiny, okolice bikini, a nawet twarz. Za pomocą metody depilacji laserowej można wtedy na stałe pozbyć się włosków, które nie odrastają przez wiele lat. To powoduje, że nie trzeba już pamiętać o ich goleniu oraz innych zabiegach depilacji. 

Gładkie, wydepilowane nogi - urlop, wakacje

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Aby na stałe usunąć niechciane włoski, trzeba wykonać kilka zabiegów depilacji laserowej. Właśnie dlatego jedna procedura to za mało – konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach. Takie zalecenie wynika z faktu, że depilacja laserowa jest zabiegiem działającym jedynie na włoski znajdujące się w aktywnej fazie ich wzrostu. Laser nie działa na owłosienie, które znajduje się w fazie uśpienia albo fazie przejściowej między fazą uśpienia a fazą aktywną. Jednorazowy zabieg usunie zatem tylko część włosków. Zazwyczaj rekomenduje się depilację laserową w liczbie od 3 do 5 zabiegów prowadzonych w dostępie co 4-6 tygodni. Dokładną liczbę procedur oraz ich częstotliwość dobiera specjalista w zakresie depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – ile kosztuje?

Koszty zabiegu depilacji laserowej wydają się bardzo wysokie, biorąc pod uwagę wydatki dotyczące golenia czy zakupu depilatora mechanicznego. Warto jednak zaznaczyć, że ta metoda usuwania niechcianych włosków ma długotrwały efekt. Raz wykonana procedura pozwala na uzyskanie gładkiej skóry na wiele lat. Zazwyczaj koszt depilacji laserowej jednej partii ciała, na przykład łydek, to około 100-150 złotych. Można otrzymać dodatkowe rabaty przy wykupieniu serii zabiegów.

Jeden komentarz do “Chcesz mieć gładką skórę na wakacje? Zacznij depilację laserową teraz!

  1. Dobrze jest się na pewno pospieszyć. Sam zabieg depilacji laserowej nie trwa długo, zaledwie kilka minut ( depilowałam sobie okolice bikini). Jednak pomiędzy zabiegami powinny być przerwy. Czasami nawet miesięczne. Trzeba wybrać się od 3 do 5 zabiegów.
    Sama zaczęłam w tym miesiącu depilację całych nóg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 2

Powrót do góry