Chcesz zrzucić kilogramy jeszcze szybciej? Sprawdź trening EMS

Chcesz zrzucić kilogramy jeszcze szybciej? Sprawdź trening EMS

Ruch to podstawa, aby zrzucić nadmiar kilogramów. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, warto uzupełnić go o trening EMS.

Elektrostymulacja mięśni związana jest z wieloma korzyściami. Od lat stosowana jest w fizjoterapii, a teraz coraz częściej wykorzystywana jest też podczas treningów skoncentrowanych na poprawie wyglądu ciała. Na tej bazie powstał trening EMS – jedna z nowości w branży fitness, która jest dostępna także w Polsce. Zainteresowanym zaletami oferowanymi przez trening EMS Kraków daje możliwość skorzystania z niego w kilku klubach. Adresy można znaleźć online.

Trening EMS – co to jest?

Electrical Muscle Stimulation, czyli w skrócie EMS to elektrostymulacja mięśni, czyli technika polegająca na oddziaływaniu na tkankę mięśniową z użyciem prądu elektrycznego. To jedna z metod wspomagania aktywność fizycznej, która stosowana jest już od ponad 50 lat. Teraz, za sprawą nowoczesnych sprzętów do EMS, znów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Za pomocą treningu EMS można miedz innymi szybciej zrzucić nadmiar kilogramów w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami. Mięśnie wystawione na działanie impulsów elektrycznych kurczą się i rozkurczają w szybszym tempie, co przekłada się na lepsze efekty – szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie sylwetki, poprawę kondycji.

Z treningów EMS w Krakowie, a także w innych miastach w Polsce można skorzystać w klubach fitness. Obecnie działają również kluby, które specjalizują się wyłącznie w tego typu ćwiczeniach.

Profesjonalny trening EMS Kraków – obecnie na zainteresowanych czeka szeroka gama ofert, dlatego przez zapisaniem się na zajęcia warto zapoznać się z różnymi propozycjami.

Jak działa trening elektrostymulacji mięśniowej?

Treningi EMS odbywają się jako treningi personalne, czyli wraz z trenerem, który indywidualnie dobiera zestaw ćwiczeń i czuwa nad ich prowadzeniem. To on odpowiedzialny jest również za obsługę urządzenia EMS – podłącza je, ustawia na nim odpowiednie programy.

Przed pierwszym treningiem osoba bierze udział w wywiadzie z trenerem personalnym. Pyta on wtedy o oczekiwania dotyczące treningu, efekty, jakie chce się osiągnąć, a także wykonuje pomiary ciała – będą one wtedy pomocne przy porównaniu efektów przed i po serii ćwiczeń. Na tej podstawie trener wybiera także najlepszy zestaw ćwiczeń.

Trening EMS bazuje na urządzeniu, które podpięte jest do specjalnego stroju. Strój ten dostarcza przez okablowanie i elektrody odpowiednie impulsy elektryczne do wybranych partii mięśniowych. Osoba wykonuje w nim ćwiczenia zalecone przez trenera.

Całkowity czas trwania treningu EMS to zazwyczaj około 30 minut – w tym czasie można uzyskać efekty porównywalne to nawet 90-minutoego treningu na siłowni lub w klubie fitness!

Jakie efekty daje trening EMS?

Poprzez trening EMS można uzyskać bardzo dobre efekty, które widoczne są szybciej niż w przypadku zwykłych treningów. Dodatkowym atutem jest prowadzenie ich pod okiem trenera personalnego, co także przekłada się na ich większą efektywność.

Za pomocą treningów EMS można:

  • zrzucić nadmiar kilogramów
  • wymodelować ciało
  • zmniejszyć cellulit
  • poprawić jędrność skóry
  • uzyskać lepszą kondycję
  • poprawić stan zdrowia

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się korzystnie z treningów EMS jeden raz albo dwa razy w ciągu tygodnia. Podczas pierwszej wizyty można otrzymać swój indywidualny plan treningowy.

Osobom zainteresowanym zapisaniem się na trening EMS Kraków prezentuje pełną gamę adresów – warto zatem zdecydować się na dobry klub, który ma dużo pozytywnych opinii i może zapewnić kompleksową pomoc w dążeniu do jeszcze lepszej sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

80 + = 84

Powrót do góry