Co zabrać do hotelu Spa?

Hotele Spa to kapitalna propozycja dla każdego, kto poszukuje relaksu. Jak przygotować się do takiego wyjazdu? Sprawdź teraz!

Spa to określenie szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych na poprawie samopoczucia, piękniejszym wyglądzie oraz na wypoczynku. Słowo to pochodzi od francuskiej miejscowości uzdrowiskowej Spa, ale również można spotkać się z etymologią od łacińskiego sanus per aquam, co tłumaczone jest jako „zdrowy dzięki wodzie”. Gabinety i hotele Spa są dzisiaj bardzo popularne.

SPA w hotelu – relaksujący wyjazd

Nawet krótki, weekendowy wyjazd do hotelu Spa może być doskonałą okazją, aby podładować swoje wewnętrzne akumulatory. Gdy odczuwasz przemęczenie, dopada Cię stres, potrzebujesz chwili dla siebie, wizyta w Spa będzie najlepszym wyborem, aby zapomnieć chociaż na chwilę o rzeczywistości.

W hotelach Spa na gości czeka nie tylko komfortowy nocleg. Oprócz niego można skorzystać z różnorodnych zabiegów skoncentrowanych na pielęgnacji twarzy, ciała, a także włosów. W hotelach Spa dostępne są również baseny, sauny, jacuzzi, więc każdy, kto poszukuje wypoczynku, znajdzie tam coś dla siebie.

Do wyboru są pojedyncze zabiegi albo można zdecydować się na pakiet zabiegów oferowanych przez hotel. Przy zakupie pakietów często można otrzymać dodatkowe rabaty. Pakiety zabiegów w hotelach Spa bardzo dobrze sprawdzają się również jako pomysł na prezent.

Hotel SPA – co spakować do walizki?

Przed wyjazdem do Spa trzeba się spakować. Co zabrać do Spa? To często powtarzające się pytanie, dlatego sprawdzić listę rzeczy, które powinno się zabrać ze sobą do hotelu oferującego zabiegi Spa. Lista potrzebnych przedmiotów jest przy tym zależna od tego, jakie z nich oferuje hotel. Warto zatem wcześniej sprawdzić, czy może on udostępnić szlafrok czy ręczniki. Również hotele oferują suszarki do włosów, kosmetyki, między innymi żel pod prysznic, mydło, szampon do włosów, a nawet odżywkę.  Wtedy nie trzeba zabierać ich z sobą z domu, dlatego walizka nie musi być wtedy tak wypchana i ciężka.

Do hotelu Spa warto wziąć:

 • ubrania do noszenia na co dzień
 • bieliznę osobistą
 • strój kąpielowy
 • klapki
 • kapcie

Warto pamiętać o tym, aby liczbę kompletów ubrań oraz bielizny dopasować do czasu pobytu w Spa. Gdy planuje się weekendowy wyjazd, nie trzeba zabierać ze sobą wielu rzeczy. Jeżeli planujemy jednak dłuższy pobyt, w takim przypadku ich liczbę trzeba będzie dostosować do długości pobytu. Oczywiście, nawet jeżeli hotel zapewnia określone produkty na miejscu, można zabrać swoje, na przykład ulubione kapcie lub klapki, kosmetyki, które stosowane są na co dzień. Wiele osób woli zabrać ze sobą te produkty, które są sprawdzone, komfortowe, bezpieczne. Gdy mamy wątpliwości, co zabrać do Spa, warto wcześniej skontaktować się z hotelem telefonicznie lub przez internet, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Ręczniki w salonu SPA

Day Spa – zabiegi SPA bez noclegu 

Ciekawą alternatywą dla wypoczynku w hotelu Spa jest również Day Spa. To specjalna usługa oferowana przez wybrane hotele Spa. Polega ona na oferowaniu usług Spa bez noclegów. Są one rozplanowane na cały dzień, także wraz z wyżywieniem, lecz nie obejmują nocowania w pokoju hotelowym, dlatego do domu można wrócić tego samego dnia. Zabiegi w Day Spa to doskonały sposób, aby zrelaksować się i zadbać o swoje samopoczucie. Ze względu na brak noclegu oferty te są również tańsze niż Spa z usługą nocowania. Z dostępnymi ofertami w hotelach Spa można zapoznać się już teraz online – rezerwację można wykonać również całkowicie przez internet.

2 myśli w temacie “Co zabrać do hotelu Spa?

 1. Co zrobić, by zniwelować ciągły stres?
  Napiecie od rana po sen do pobudki.
  Kiepski sen…
  Zastanawiam się czy nie wybrać sie do hotelu spa, ale obecnie nie można bo jest lock down 🙁

 2. Medytacja I wizualizacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem ^^ oraz proszę sobie znaleźć coś co rajcuje w dzień, I zaplanować sobie to tak żeby czuć się super I by na nastepn yh dzień mieć już piękne plany I nie móc się doczekać by je zrealozowac. Już nigdy nie będzie problemów ze snem – jest też takie miejsce akupresurowe na głowie na samym czubku na linii uszu, ucieka się je minutę później obraca się palcem minutę w lewo i prawo. Sen murowany.

  Hotel spa jak najbardziej polecam. Warto jest sobie przynajmniej raz w roku pozwolić na taki relaks 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 − = 20

Powrót do góry