Depilacja laserowa – zobacz, dlaczego warto ją wykonać!

Depilacja laserowa – zobacz, dlaczego warto ją wykonać!

Laser jest urządzeniem używanym w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki niemu można również pozbyć się włosków na różnych partiach ciała i na twarzy. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej!

Depilacja laserowa – na czym polega ten zabieg?

Zabieg depilacji laserowej wykorzystuje urządzenia wytwarzające skoncentrowaną wiązkę laserową, która pozwala na niszczenie struktur mieszków włosowych oraz włosków. W rezultacie pozwala na ich trwałe usunięcie.

Depilacja laserowa jest bardzo popularna i dzisiaj decyduje się na nią sporo osób. Dzięki niej można skutecznie pozbyć się problemu z odrastającym owłosieniem i cieszyć się przyjemnie gładką skórą bez konieczności poświęcania czasu na jego depilowanie innymi metodami.

Współczesna depilacja laserowa jest prowadzona z wykorzystaniem urządzeń laserowych, które umożliwiają uzyskanie bardzo dobrych efektów. Można również stosować je w przypadku skóry opalonej oraz jasnych włosków, więc ma ona uniwersalne zastosowanie.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserem?

Zabieg depilacji laserowej ma uniwersalne zastosowanie i jest on przeznaczony dla osób, które pragną pozbyć się włosków bardzo łatwo i na długi czas cieszyć się aksamitnie gładką skórą.

Za pomocą depilacji laserowej można usuwać niechciane włoski z różnych partii ciała, na przykład jak:

  • nogi
  • ręce
  • pachy
  • okolice intymne
  • plecy
  • brzuch
  • twarz

Wobec tego zabieg ten pozwala na pozbycie się problemu z niechcianym owłosieniem w różnych miejscach ciała zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem polegającym na przykładaniu do skóry głowicy urządzenia do depilacji. Wtedy dochodzi do „strzału” laserem, a następnie do zniszczenia włosków.

Cały czas trwania zabiegu zależny jest głównie od obszaru, na którym jest on wykonywany. Również warto pamiętać, że jedna depilacja laserowa to zbyt mało, by zauważyć rezultaty.

Zazwyczaj w przypadku depilacji laserowej zaleca się przeprowadzenie od około 3 do nawet 8 zabiegów, ponieważ tylko wtedy będzie można całkowicie usunąć problematyczne włoski.

Depilacja laserowa może powodować niewielkie dolegliwości bólowe, ale nowoczesne urządzenia do depilacji zwykle stosują specjalne rozwiązania zmniejszające nieprzyjemne efekty, na przykład jak chłodzenie.

Najważniejsze zalety depilacji laserowej – dlaczego warto ją wybrać?

Depilacja laserowa może być bardzo dobrym wyborem z wielu względów. Zobacz, jakie są jej najważniejsze zalety!

Trwałość

Zdecydowanie największym atutem tego zabiegu jest jego trwałość, ponieważ za pomocą depilacji laserowe można praktycznie na zawsze usunąć niechciane włoski. Warto jednak pamiętać, że efekt jest indywidualny, dlatego u niektórych osób po pewnym czasie niektóre z nich mogą odrastać. Wtedy przeprowadza się zabiegi przypominające.

Oszczędność czasu

Drugim atutem depilacji laserowej jest duża oszczędność czasu. W tym przypadku zaoszczędzić można na regularnym goleniu albo depilowaniu włosków. Wtedy nie trzeba już często sięgać po golarkę lub wykonywać czasochłonnego woskowania, aby cieszyć się z gładkich nóg czy pach.

Oszczędność pieniędzy

Dużą zaletą depilacji jest też oszczędność pieniędzy. Wprawdzie depilacja laserowa będzie na początku wymagała przeznaczenia na ten cel większej sumy – jeden zabieg to wydatek od 100 do 300 złotych, to jednak dzięki niej w dłuższej perspektywie można zaoszczędzić.

Brak podrażnień

Wiele osób boryka się z problemem podrażnień po goleniu czy depilowaniu skóry, na przykład przez woskowanie albo z pastą cukrową. Korzystając z depilacji laserowej, można uniknąć tych nieestetycznych zmian, ponieważ raz wykonana seria zabiegów da efekty widoczne na długi czas.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

43 − 33 =

Powrót do góry