Mezoterapia – warto zacząć wcześnie

Mezoterapia – warto zacząć wcześnie

Szukasz sposobu na to, aby na dłużej zatrzymać młodzieńczy wygląd? W takim przypadku poza pielęgnacją skóry pamiętaj o mezoterapii!

O wyglądzie skóry decyduje wiele czynników. Wśród nich znajduje się genetyka, tryb życia, dieta, rodzaj skóry, sposób jej pielęgnacji, a to tylko parę z nich. Aby twarz mogła wyglądać młodo, warto pamiętać, że najważniejsza jest profilaktyka. Poza właściwie dobranymi kosmetykami przeciwzmarszczkowym warto postawić na dodatkowe zabiegi – mezoterapię. Gdy planowana jest mezoterapia Bielsko to miasto, gdzie można skorzystać z niej w renomowanych gabinetach. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mezoterapia – co to jest?

Pod pojęciem mezoterapii znajduje się procedura, która polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry substancji aktywnych. Dzięki temu docierają one głęboko w tkanki, gdzie nie działają kosmetyki. To przekłada się równie na wysoką efektywność takich terapii, które obecnie dostępne są w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Mezoterapia jest zabiegiem o bardzo szerokim zastosowaniu – jest wykorzystywany zarówno po to, aby zredukować istniejące zmiany, jak i w celach profilaktycznych. 

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia to zabieg, który najczęściej prowadzony jest jako igłowy. Oznacza to, że substancje umieszczane są w skórze za pomocą cienkich igieł – stosowane są one razem ze strzykawkami albo ze specjalnymi pistoletami.

Poza tym stosowane są również inne zabiegi mezoterapii:

 • mezoterapia mikroigłowa – zabieg polega na stosowaniu rollerów z igiełkami
 • mezoterapia bezigłowa – wykorzystuje efekt zwiększenia przepuszczalności skóry na skutek wysokiego ciśnienia czy działania prądu elektrycznego

Jak działa mezoterapia?

Zabieg mezoterapii pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, ponieważ działa on podwójnie. Przede wszystkim pozwala on na dostarczenie substancji aktywnych do skóry, natomiast dodatkowo umożliwia aktywację naturalnych procesów regeneracyjnych na skutek nakłuć. Podczas nakłuć dochodzi do powstania mikro uszkodzeń skóry. W efekcie pobudza to produkcję fibroblastów, czyli komórek skóry, które zaczynają intensywną produkcję kolagenu i elastyny.

Jakie są wskazania do mezoterapii?

Zabieg jak mezoterapia jest obecnie bardzo popularny i chętnie wybierany. Co ważne, korzystają z niego nie tylko kobiety, ale też coraz częściej wybierają go mężczyźni.

Wśród wskazań do zabiegu mezoterapii znajdują się:

 • zwiotczenie skóry
 • zmarszczki
 • blizny
 • cellulit
 • cienie pod oczami
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • przebarwienia
 • rozstępy
 • skóra ziemista
 • sucha skóra
 • wypadanie włosów 
 • utrata jędrności
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej

Zatem mezoterapia jest zabiegiem, który może pomóc w wielu przypadkach – także przy skórze młodej. Warto o tym pamiętać, ponieważ mezoterapia polecana jest także jako zabieg o działaniu profilaktycznym.

Kiedy zacząć zabiegi mezoterapii?

Zasadniczo mezoterapia nie ma żadnych określonych ram wiekowych w stosunku do osób, jakie zainteresowane są jej wykonaniem. Wobec tego może być ona prowadzona zarówno w przypadku skóry dojrzałej, na której widać już oznaki starzenia, jak i na tej młodszej.

Zabiegi mezoterapii są często rekomendowane właśnie u młodszych osób. Wtedy mogą one służyć jako sposób na zapobieganie przedwczesnym oznakom starzenia się skóry. Wspomagają dzięki temu działanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych.

Wiele kobiet rozpoczyna stosowanie zabiegów mezoterapii już po 25. roku życia. To właśnie wtedy w skórze spada produkcja kolagenu i elastyny, co prowadzi stopniowo do zmniejszenia jej elastyczności, jędrności oraz do powstawania zmarszczek.

Jeden komentarz do “Mezoterapia – warto zacząć wcześnie

 1. Hej Polecacie na płytkie blizny po wypryskach (na policzkach) mezoterapie mikroigłową ? ogólnie listopad-grudzien bylam 4 razy na kwasach (migdałowy) efekt owszem byl ale znowu cos mi powychodzilo i blizny na policzkach nadal sa. Ogólnie miał ktoś robiona mezoterapie mikroigłową i moze opowiedziec o efektach i czego nie mozna robicx/stosowac po niej ? i jak twarz wygląda po pierwszych dniach ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

87 − 82 =

Powrót do góry