Pielęgnacja cery zgodnie z naturą. Dlaczego warto wybrać kosmetyki roślinne?

Pielęgnacja cery zgodnie z naturą. Dlaczego warto wybrać kosmetyki roślinne?

Szukasz sposobu na poprawę kondycji swojej cery? Zależy Ci na środowisku naturalnym? W takim przypadku sprawdź kosmetyki roślinne!

Rośliny zawierają wiele cennych składników aktywnych, które są cenne dla człowieka. Od wielu lat używane są one w naturalnych terapiach w dolegliwościach wielu układów i narządów, ale również jako sposób na poprawę urody. Obecnie kosmetyki roślinne są bardzo popularne i chętnie wybierane. Co warto o nich wiedzieć?

 

Jak powstają kosmetyki z roślin?

Do wytwarzania kosmetyków stosowane są różne substancje. Można podzielić je na dwie główne kategorie, a mianowicie na te pochodzenia naturalnego oraz pochodzenia syntetycznego.

 

Kosmetyki zawierające substancje syntetyczne są skuteczne, lecz nie odpowiadają każdej osobie pod kątem swojego składu. Niektóre ich substancje aktywne nie są jednak zdrowe dla skóry – mogą powodować zapychanie jej porów, pojawienie się odczynów alergicznych. Zawierają między innymi substancje będące pochodnymi ropy naftowej, sztuczne konserwanty, barwniki, substancje zapachowe.

 

Obecnie dużym powodzeniem cieszą się kosmetyki roślinne, które stoją w kontrze do kosmetyków syntetycznych. Ich składniki pochodzą z natury – to głównie substancje pochodzenia roślinnego, ale też mineralnego. Wybrane z nich zawierają substancje zwierzęce, na przykład mleczko pszczele i wosk pszczeli, lanolinę z wełny owiec, masę perłową.

 

Kosmetyki roślinne – rodzaje

W drogeriach można dostać dzisiaj różnorodne kosmetyki roślinne, które przeznaczone są do pielęgnacji każdego typu cery – młodej i dojrzałej, suchej i tłustej, dojrzałej i wrażliwej. Poza kosmetykami pielęgnującymi dostępne są także te przeznaczone do makijażu, dlatego swój make-up także można wykonać na bazie produktów naturalnych.

 

Wśród popularnych kosmetyków roślinnych znajdują się:

  • kremy do twarzy
  • hydrolaty – wody roślinne
  • masła roślinne i olejki naturalne
  • balsamy do ciała
  • naturalne żele oczyszczające
  • maski do włosów

 

Oczywiście, to tylko niewielki wycinek bardzo bogatego asortymentu, ponieważ producenci obecnie kładą duży nacisk na naturalne składy swoich kosmetyków. Zatem do grona dołącza coraz więcej produktów, które zamiast syntetycznych substancji bazują na tym, co oferuje natura.

 

Jakie kosmetyki roślinne wybrać dla siebie?

Aby dobrać odpowiednie kosmetyki roślinne dla siebie, warto przede wszystkim kierować się potrzebami swojej cery. Zawarte w kosmetykach naturalnych substancje mogą wtedy odpowiadać im w pełni, na przykład poprzez poprawę nawilżenia, zmniejszenie wydzielania sebum, zredukowanie widoczności zmarszczek.

 

Aby stworzyć skuteczną rutynę pielęgnacyjną, warto wybrać kosmetyki do oczyszczania – usuwania makijażu i mycia cery, kosmetyki do tonizowania, na przykład tonik oraz hydrolat, a także kosmetyki do nakładania na skórę twarzy na koniec pielęgnacji – kremy, maści, serum.

 

Można zdecydować się na całą serię kosmetyków naturalnych danego producenta lub dobierać je indywidualnie. W sieci czeka wiele ciekawych porad oraz recenzji dotyczących kosmetyków naturalnych, więc wybranie skutecznych preparatów jest bardzo proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

79 − = 71

Powrót do góry