Wykonanie okularów do czytania często kojarzy się z wizytą w salonie optycznym. Czy można kupić je bez wychodzenia z domu?

Wykonanie okularów do czytania często kojarzy się z wizytą w salonie optycznym. Czy można kupić je bez wychodzenia z domu?

Zakupienie odpowiednich okularów jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Salony optyczne znajdują się praktycznie na każdym kroku, a także oferują szeroką gamę nowoczesnych okularów ze szkłami dla każdej wady – także okulary do czytania, czyli tak zwane „plusy”.

Aktualnie, gdy panuje epidemia koronawirusa, udanie się do okulisty oraz optyka nie zawsze możliwe jest osobiście. Co zatem można zrobić wtedy, gdy potrzebne są okulary do czytania?

Czy po okulary trzeba iść do salonu?

Zdecydowana większość osób kupuje okulary do czytania w salonach optycznych, także tych, które oferują możliwość wykonania badan okulistycznych na miejscu.

To wygodne rozwiązanie, ponieważ jednej wizyty można wtedy zarówno zbadać wzrok, jak i dobrać okulary. Zdarza się, że mogą być też wykonane od ręki, dlatego nie trzeba wtedy czekać na ich przygotowanie długimi tygodniami.

Nie zawsze jednak wizyta w salonie wchodzi w grę. Czy jest to kwestia obecnej sytuacji, czyli pandemii, czy też zwykły brak czasu, pojawia się pytanie – czy po okulary do czytania trzeba iść do salolu osobiście? Dzisiaj nie jest to już konieczne, ponieważ okulary korekcyjne, zarówno te do czytania, jak i do dali, czyli dla krótkowidzów, można zakupić za pośrednictwem internetu.

Jak zamówić okulary do czytania przez internet?

Okulary do czytania mogą być zamówione online w wielu sklepach, co zależy od ich typu. Warto zatem bliżej przyjrzeć się dostępnym opcjom.

Gotowe okulary do czytania

Przede wszystkim okulary przeznaczone do czytania można zakupić jako gotowe. W tym przypadku nie trzeba brać udziału w badaniu okulistycznym – wybiera się tylko okulary o określonych parametrach, na przykład +1.00 czy +2,50. Aby dopasować takie okulary, konieczna jest wiedza na temat wady wzroku.

Warto wtedy sprawdzić okulary do czytania w sklepie c-o.com.pl oferowane w niemalże trzystu wariantach do wyboru. Można zatem łatwo dopasować je do swojego gustu, ale również do posiadanej wady wzroku.

Zamówienie jest bardzo proste – wystarczy tylko wybrać odpowiedni wzór okularów, a następnie ich moc. Produkt dodaje się do wirtualnego koszyka, a potem realizuje swoje zamówienie. Zazwyczaj, gdy sklep ma okulary do czytania na stanie, zamówienie realizowane jest od razu, więc paczkę można otrzymać już w przeciągu paru dni.

Okulary do czytania na zamówienie

Druga opcja to okulary do czytania wykonane na indywidualne zamówienie przez optyka. Do tego typu okularów konieczne będą wyniki badań okulistycznych.

W formularzu zamówienia podaje się wtedy nie tylko moc, ale również dodatkowe informacje, na przykład cylindry, oś oraz rozstaw źrenic. Można również wybrać rodzaj soczewek, ich dodatkowe opcje, na przykład polaryzację, barwienie. W tym przypadku okulary mogą być indywidualnie dopasowane do wady, co powoduje, że są one także wygodniejsze w użytkowaniu.

Warto również zaznaczyć, że okulary do czytania wykonane na zamówienie są na ogół droższe niż te gotowe, a także wymagają dłuższego czasu oczekiwania na wykonanie.

Podobnie jak w przypadku okularów gotowych, paczka dostarczana jest bezpośrednio do klienta. Zatem swoje okulary, takie jak z salonu optycznego, można otrzymać wtedy bez konieczności udawania się do niego osobiście.

Gdy zatem potrzebne są okulary do czytania, w takim przypadku warto pamiętać, że obecnie mogą być one zamówione również przez internet. Do dyspozycji są wtedy zarówno niedrogie okulary gotowe, jak i te wykonane w salonie optycznym według recepty od okulisty.

2 myśli w temacie “Wykonanie okularów do czytania często kojarzy się z wizytą w salonie optycznym. Czy można kupić je bez wychodzenia z domu?

  1. Mam problem z oczami….od jakiegoś czasu mój wzrok pogarsza się….do czytania noszę okulary +3,5 rano bardzo słabo widzę, wszystko zamazane, co zrobić aby polepszyć wzrok.
    Już sama nie wiem co robić, widocznie będę musiala zmienić okulary na nowe.

  2. Polecam luteinę, substancję niezwykle istotną dla ochrony oka – barwnik należący do grupy karotenoidów. Jej szczególnie wysokie stężenie występuje w plamce żółtej oka. Pełni ona rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników, zabezpieczając w ten sposób wzrok przed stopniowym pogarszaniem się. Jeśli słabo widzisz nowe okulary są jak najbardziej wskazane. Brak dopasowanych okularów może jeszcze bardziej pogarszać wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 8 = 2

Powrót do góry