Wymaż z twarzy zmarszczki mimiczne

Wymaż z twarzy zmarszczki mimiczne

Mimika twarzy, czyli ruchy jej mięśni powodują z czasem powstanie nieestetycznych zmarszczek. Jak można je zlikwidować?

Zmarszczki to zmora nie tylko kobiet dojrzałych. Widać je również na twarzy młodszych kobiet. Najczęściej pierwsze zmarszczki, które pojawiają się na twarzy to zmarszczki mimiczne. Co warto wiedzieć na temat cery ze zmarszczkami mimicznymi? Sprawdź najważniejsze informacje!

Zmarszczki mimiczne – co to jest?

Zmarszczkami mimicznymi nazywa się takie zmarszczki, których przyczyną jest mimika twarzy, czyli ruchy jej mięśni. Wtedy dochodzi do zjawiska naturalnego marszczenia się skóry, co powoduje powstanie widocznych linii.

Główne rodzaje zmarszczek mimicznych:

 • zmarszczki poziome na czole 
 • zmarszczki poprzeczne na czole – tak zwana lwia zmarszczka
 • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki, zmarszczki na dolnych powiekach
 • zmarszczki przy ustach – tak zwane zmarszczki palacza
 • bruzdy nosowo-wargowe

Jak dochodzi do powstania zmarszczek mimicznych?

Zmarszczki mimiczne najczęściej zauważalne są na twarzy jako pierwsze. Na ich powstawanie narażone są głównie osoby o bogatej mimice twarzy – często się uśmiechające, marszczące czoło, ale też palące papierosy.

Powstawaniu zmarszczek mimicznych sprzyjają również:

 • częste opalanie się i brak ochrony skóry przed promieniowaniem UV
 • nieprawidłowa pielęgnacja cery lub brak tej pielęgnacji
 • niewłaściwe nawodnienie organizmu
 • palenie papierosów
 • picie alkoholu

Niekiedy zmarszczki mimiczne widoczne są na twarzy już u osób poniżej trzydziestego roku życia. W takim przypadku często pojawia się pytanie – jak zadbać o cerę ze zmarszczkami mimicznymi i jak je wyeliminować?

Pielęgnacja cery ze zmarszczkami mimicznymi

Odpowiednia pielęgnacja cery ma duże znaczenie, aby mogła ona wyglądać młodo. Można wówczas zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek mimicznych, a także zredukować ich widoczność. Ważne jest systematyczne oczyszczanie skóry i stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych jak kremy, serum, maseczki. Należy też pamiętać o systematycznym demakijażu. Do pielęgnacji cery ze zmarszczkami mimicznymi najlepiej wybierać kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które mają właściwości nawilżające, odżywcze, regenerujące, które mogą zaopatrzyć skórę w składniki wspierające jej kondycję.

Zabiegi na zmarszczki mimiczne w gabinetach medycyny estetycznej

Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najdroższe kosmetyki nie pomogą wtedy, gdy zmarszczki mimiczne już widoczne są na skórze. W takim przypadku warto pomyśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Botox jest zabiegiem cechującym się najwyższą skutecznością w redukcji zmarszczek mimicznych. Wygładza je nawet na okres od 3 do 6 miesięcy, aby nadać skórze atrakcyjny, młodzieńczy wygląd. Zabieg jest małoinwazyjny i nie powoduje wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Jeden komentarz do “Wymaż z twarzy zmarszczki mimiczne

 1. Botoks okazał sie nie taki straszny jak myślałam 🙂 Zabieg nie jest bolesny, wykonywany jest niewielką igiełką i trwa dosłownie chwilę. Robiłam go na lwią zmarszczkę. Przed zabiegiem pani doktor, która wykonywała zabieg zebrała ze mną dokladny wywiad, zostałam w trakcie niego przepytana o choroby oraz inne przeciwwskazania.

  Efekt super, trzeba jest poczekać zwykle kilka dni na działanie botoksu, ale zmarszczka lwia praktycznie się wygładziła. I wygladam młodziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 54 = 55

Powrót do góry