Wyszczuplanie w salonach urody: przegląd zabiegów

Wyszczuplanie w salonach urody: przegląd zabiegów

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej mogą zaprezentować pełną gamę zabiegów wyszczuplających. Co wybrać?

Dobra dieta redukcyjna, a także ruch to podstawa, by zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i wymodelować swoje ciało. Często to jednak za mało, jeżeli celem jest szybkich, atrakcyjnych efektów. Wówczas z pomocą przychodzą salony urody, które przygotowały dla swoich klientów wiele procedur.  Jakie zabiegi wyszczuplające w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych warto przetestować? Oto przegląd najskuteczniejszych procedur.

Lipoliza iniekcyjna

To rodzaj zabiegu zaliczanego do mezoterapii igłowej, którego celem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej poprzez wstrzykniecie bezpośrednio w nią środków przyspieszających jej lipolizę, czyli rozpad. Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się w przypadku uporczywej tkanki tłuszczowej, która jest trudna do usunięcia innymi metodami, na przykład ćwiczeniami. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich substancji – fosfotydylocholina, peptydy, wyciągi roślinne, które wywołują miejscowy stan zapalny i powodują usunięcie tkanki tłuszczowej w procesach metabolicznych.

Endermologia LPG

Dzięki intensywnym masażom można szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu oraz nadmiernej tkanki tłuszczowej. Endermologia LPG to nowoczesny zabieg zaliczany do kategorii masażów, który bazuje na zastosowaniu specjalnego urządzenia. Jest ono wyposażone w głowicę zasysającą oraz rolki masujące, które wciągają i intensywnie masują fałdy skórne. Masaż podciśnieniowy jak endermologia jest rekomendowany jako skuteczny sposób usuwania tkanki tłuszczowej, ale również cellulitu, który dzięki temu może z zabiegu na zabieg stawać się coraz mniej widoczny.

Karboksyterapia

Inną propozycją jest zabieg z użyciem medycznego dwutlenku węgla – CO2, czyli karboksyterapia. W tym przypadku gaz wprowadzany jest pod skórę z użyciem urządzenia kontrolującego jego ilość oraz ciśnienie, co przekłada się na wysoką efektywność procedury. Dwutlenek węgla wspiera procesy metaboliczne tkanki tłuszczowej, dlatego zabiegi tego typu pozwalają na szybsze pozbycie się niechcianych kilogramów oraz na poprawę wyglądu skóry.

Pomiar tkanki tłuszczowej

Accent XL

Bardzo dobre efekty przynoszą również zabiegi wykorzystujące fale radiowe, na przykład Accent XL. Tego typu procedura stymuluje skórę prądami charakteryzującymi się częstotliwością fal radiowych, czyli w skrócie RF.  Zabieg Accent XL powoduje uzyskanie atrakcyjnych efektów już po kilku wizytach. Poprawia gęstość i jędrność skóry, zmniejsza zlokalizowaną tkankę tłuszczową, także polecany jest na słabszy metabolizm oraz na obrzęki limfatyczne. Razem z nim można też zredukować widoczność rozstępów.

Zabiegi termogeniczne

Również powodzeniem wyróżniają się zabiegi wyszczuplające, takie jak TermoGenique Body Shape Extreme, czyli inaczej zabiegi termogeniczne. To przełomowa technika wyszczuplania, która pozwala na usunięcie cellulitu oraz ma działanie detoksykujące. Co ważne, jej rezultaty można zauważyć nawet po jednym zabiegu.

Termogeniczne wyszczuplanie ciała TermoGenique Body Shape Extreme powoduje rozgrzanie skóry, a następnie na zastosowaniu preparatów przyspieszających procesy spalania tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu wykonywany jest również masaż peelingujący, który pozwala na usunięcie ze skóry obumarłych komórek, by nadać jej jeszcze piękniejszy wygląd.

 

3 myśli w temacie “Wyszczuplanie w salonach urody: przegląd zabiegów

  1. Schudłam w ciągu roku dużo 38 kg dieta ćwiczenia metformina. Niestety moje ciało tego nie ogarnia mam wiotką skórę z tłuszczem na udach brzuchu ramionach tyłek opadł mimo balsamowania masowania i przemięnnych prysniców..czy bez zabiegów wycinania są możliwości się tego pozbyć? Czy dalsze treningi [jak siłownie otworzą] pomogą albo jakie zabiegi medycyny kosmetycznej? Z powodu przejscia paru operacji i złej tolerancji narkozy mój lekarz odradza wycinanie mówi że nie nadaję się na wycinanie .

  2. Zimna kąpiel wpływa idealnie na narząd skóry, który będzie reagował, wzmacniał się i dopasowywał do ciała. Dużo wody, ewentualnie tłuste kremy i właśnie zimne kąpiele działają cuda. Z zabiegów polecam endermologię.

  3. Aktualnie jesteś bardzo młoda nie musisz się bać , że ciało się nie zregeneruje, zregeneruje się tylko to wymaga czasu , dodatkowo jak jak koledzy z góry mówią, ćwicz , żyj, jedź zdrowo a przyśpieszysz ten proces 😉
    Co do wspomnianej tutaj endermologii również mam pozytywne nastawienie, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, ze pomoże tutaj jedynie seria zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

84 − 81 =

Powrót do góry