Jak dbać o skórę i włosy latem?

Jak dbać o skórę i włosy latem?

Podczas upalnych dni i dalekich podróży niezwykle ważne jest to, aby szczególnie zadbać o swoją skórę i włosy, które są narażone na liczne czynniki zewnętrzne, które mogą na nie wyjątkowo negatywnie wpłynąć. Mowa tutaj o słonej wodzie, chlorze w basenie, wysuszającym wietrze i silnych promieniach słońca. Jak dbać o siebie latem?

Ochrona przed UV

Myśląc o lecie i wakacjach, myślimy jednocześnie o wysokich temperaturach, które będą nam towarzyszyć. Wiele osób cieszy się na myśl o tym, że w końcu będzie mogła się poopalać. Jednak silne promienie słoneczne mogą bardzo negatywnie wpłynąć na skórę, ale też nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że słońce uszkadza również strukturę włosów i je niszczy, a nawet doprowadza do ich wypadania. Jak właściwie dbać o skórę i włosy latem? Powinniśmy im przede wszystkim zapewnić odpowiednią ochronę przed promieniami UV. Należy korzystać z kremów z wysokim filtrem. Należy go nakładać na skórę codziennie i przed każdym wyjściem. Co ciekawe, latem powinniśmy stosować filtr 30-50, a podczas innych pór roku powinniśmy zdecydować się na niższe. Warto korzystać z nich cały czas, gdyż ze słońcem mamy przecież kontakt cały czas, choć wydaje się, że jesienią czy zimą jest nieszkodliwe. Jeśli zaś chodzi o włosy – należy po myciu stosować specjalne mgiełki ochronne, które niwelują działanie promieni UV. Trzeba również pamiętać, aby zawsze używać odżywki, a co najmniej raz w tygodniu maski do włosów. Takie produkty zawierają mnóstwo składników, które odżywiają nasze włosy. Włosy pod wpływem słońca płowieją, stają się matowe, zaczynają wypadać i przypominają stóg siana.

Nawilżenie

Niezwykle ważne latem, ale i przez cały rok, jest odpowiednie nawilżenie. Brak nawilżenia sprawia, że skóra i włosy są w gorszej kondycji i szybciej się starzeją. Na skórze pojawiają się zmarszczki, jest sucha, ściągnięta, może piec, włosy zaś tracą blask i miękkość. Aby temu zaradzić wystarczy stosować kremy nawilżające. Latem powinno się wybierać takie, które posiadają sporo wartości odżywczych i należy je stosować dwa razy dziennie. W przypadku włosów najlepiej wybierać szampony, odżywki i maski pełne witamin i innych elementów, które skutecznie odżywią i zabezpieczą przed zniszczeniem i wypadaniem. Poza stosowaniem kosmetyków nawilżających należy również pić dużo wody. Przez cały rok każdego dnia powinno się wypijać jakieś 2 litry dziennie, natomiast podczas ciepłych dni aż 3 litry. Organizm nie magazynuje wody, dlatego musimy ją ciągle uzupełniać. Ciało odżywione zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz, będzie wyglądać młodo i promiennie, a my będziemy czuć się po prostu dobrze.  

Nakrycie głowy

Istotne jest również nakrycie głowy, które ochroni skórę naszej twarzy oraz włosy przed działaniem słońca i silnego, wysuszającego wiatru. Warto nosić na głowie kapelusz lub bawełnianą chustę zawsze wtedy, gdy jesteśmy dłużej na zewnątrz. Należy również pamiętać o okryciu głowy zawsze wtedy, kiedy uprawiamy sport, np. jeździmy na rowerze. Dobrym pomysłem jest również zakup narzutek wykonanych z gładkich i chłodnych materiałów, które można zarzucić podczas upałów na ramiona – wtedy nawet słaby wiatr przyniesie nam odrobinę ulgi i chłodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =

Powrót do góry